The Guy Babylon FanClub

G-Books

For Me and Web:

  G-Book klubu

Pics For Guy:

  G-Book

 

We remember

Články

Ben Babylon interview

 

translation by Ben Tišík

by Miquel Sala

Original article here

 

Kdy a proč jsi začal hrát hudbu? A co tě přimělo podlehnout hudbě?

 

Začal jsem asi před pěti lety, kdy mi bylo 7 let. Hudba byla kolem mne celý můj život, takže mi to přišlo prostě přirozené. 

 

Co můžeš říct o své škole a jak je to ve třídě? Jaká je hlavní oběť, když chceš růst jako zpěvák? 

 

Musím věnovat hodně času hudební praxi a spolu s tím i dobrému studiu ve škole. Ve škole hraji ve Jazz "A" kapele, kde získávám potřebnou praxi. 

 

Jaké jsou tvé hudební vlivy? A s jakým hudebníkem bys rád spolupracoval?

 

No, mám mnoho hudebních vlivů. Jeden hudebník, který mne hodně ovlivnil, je Sir Elton John, samozřejmě. Můj táta se mnou hodně pracoval, abych se stal dobrým klávesákem. Mám také hodně přátel hudebníků, kteří mne hodně ovlivnili. Pokud budu mít to štěstí, rád bych spolupracoval se Sirem Eltonem Johnem, The Who a Purcupine Tree. 

 

Na které klávesy nejraději hraješ? Co tě přivedlo k synthu, na rozdíl od kytary nebo bicích?

 

Velmi miluji hraní na Yamahu, taky jich mám několik doma. Jednou jsem viděl tátu, jak hraje na synth a pomyslel jsem si, že by bylo úžasné to zkusit. Je to tolik zvuků na jedněch klávesách. Klávesy se liší od klavírů, protože mají mnoho zvuků, které se musí umět používat. Nemůžeš to prostě použít jako piano. Nicméně jsou skladby, které raději hraji na klavír, protože znějí přirozeněji. Já prostě miluji učení se na nové nástroje. Já umím hrát na kytaru a bicí, i když klavír je můj hlavní nástroj, dávají mi inspiraci a nápady. 

 

Jsi také skladatel, jak to děláš při psaní písní?

 

No, snažím se dostat hodně inspirace. Obvykle začínám s hudbou a pak přejdu na texty. Nicméně někdy zaslechnu někoho něco říkat, něco čeho by se dalo držet, a zapíši si to, abych si to později pamatoval. Také, se občas pro názvy svých skladeb inspiruji jinými názvy skladeb, třeba u "Sbohem žlutá cihlová cesto" (Goodbye Yellow Brick Road) mi dalo "Sbohem Supermane" (Goodbye superman).

 

Bene, byl jsem velmi překvapen tvojí srdcovou písní "Sbohem supermane" (Goodbye superman), emociální poctou tvému otci. Velmi to se mnou hne, když začneš zpívat, ze všemi těmi harmoniemi v orchestrální verzi. Jak k tomu vlastně došlo?

 

Inspirací mi byl "Funeral For A Friend", kde otec hrával úvod, a chtěl jsem, aby měla moje píseň stejný náboj. 

 

Tvoje píseň byla mixována Gregem Pennym. Jaká byla tvoje zkušenost při práci s jedním z nejlepších producentů na světě? A plánujete vytvořit album? 

 

Bylo to úžasné. Greg je tak milá a hodná osoba, která mne velmi podporovala po dobu vzniku této písně. Udělal to lehké a pohodlné pro to být kreativní. Byla to pro mně zábava dívat na proces míchání písně, je to skvělý producent. Na orchestrální verzi mé skladby, Jesse Johnstone (Daveyho Johnstonea syn) zaznamenal většinu nástrojů, které jsem hrál. Vzal jsem nahrávku Gregovi na mix a nahrál vokály. Ano, mám v úmyslu vytvořit album. Mám hodně hudby, na které jsem pracoval. Doufejme, že moji posluchači budou spokojeni s výsledkem. 

 

Účinkoval jsi na ShedFestu v House of Blues, benefici pro léčbu dětí s rakovinou. Jaká to byla zkušenost?

 

Zaprvé, to byl fantastický zážitek, hrát v House of Blues. Bylo tam mnoho celebrit jako porotců, třeba Steven Adler (Gun ´N Roses), Dhani Harrison (George Harrisona syn) a Shavo (System of a down) a mnoho dalších. Bylo tak vzrušující jít na to velké pódium a hrát pro tyto hudebníky. Někteří jsou dokonce mými idoly. Jedna část mi udělala opravdu velkou radost, to když mi Dhani Harrison řekl: "Bene Babylone, můj otec také zemřel, skladba kterou jsi hrál byla ohromující a tak inspirující. Děkuji ti." Když mi to jeden z mých idolů řekl, inspirovalo mně to k napsání další písně. Byl to celkově skvělý zážitek.

 

Kdy jsi se stal fanouškem Eltona Johna? Vzpomínáš si na to, když jsi poprvé slyšel Eltonovu hudbu poprvé a co tě přimělo koupit si album? 

 

Moje máma mne brala na koncerty, když jsem byl ještě malé dítě, tak jsem byl Eltonův fanoušek už tehdy, když jsem byl velmi mladý. Tedy když jsem  slyšel poprvé Eltonovu hudbu byl jsem velmi malý, nebyl jsem dost starý abych porozuměl, ale tak nějak ve mne zůstala. Takže když jsem se vrátil o tři roky starší, pořád ve mně byla, třeba písně "Bennie And The Jest", "I´m Still Standing", "Saturday Night (Alright For Fighting)". Je to úžasný zážitek pozorovat Eltona, mého otce a kapelu, jak hrají na jevišti. Já a moje máma jsme vždycky tancovali při I´m Still Standing a Saturday Night. 

 

Jaký je Elton John na osobní úrovni?

 

On je velmi podporující, byl hodně loajální k mému otci a mé rodině. On je jeden z nejvíce talentovaných lidí, jaké jsem kdy potkal. On je také tak laskavý. Je úžasné, jak krásný je. (vnitřně) Vždy když ho vidím, udělá mi to velkou radost. 

 

Přesně tak, mohl bys mi říct tvých 10 nejoblíbenějších písní od Eltona pro můj AllSongsList, kde se snažíme najít ty nejlepší z jeho písní? 

 

I když všechny jsou nejlepší vybírám: Tiny Dancer, Border Song, Bitch Is Back, Yellow Brick Road, Song for Guy, Take Me To The Pilot, Blue Evenue, Funeral For A friend/Love Lies Bleeding, All The Young girls Love Alice, I´m Still Standing.

 

Jaké máš zájmy mimo hudbu? A co děláš ve volném čase?

 

Mám rád sport (basketbal a fotbal), jízdy na kole v horách (to mi přináší velkou inspiraci), psaní (i příběhů) a čtení knížek, hraji si kamarády ve volném čase nebo dělám sport. Jsem rád venku. 

 

Můžeš mi říct, co najdeme na vaší stránce babylonmusic.biz?

 

Na  našich webových stránkách www.babylonmusic.biz najdete všechny nejnovější hudební novinky, akce, fotky a videa z živých vystoupeních. 

 

Jaký je tvůj sen do budoucna? 

 

Zrovna teď žiji současností. Nemyslím na mojí budoucnost, jen doufám, že bude dobrá. 

 

Je něco bys chtěl říct Eltonovým fanouškům, nějakou poznámku či připomínku? 

 

Myslím, že můžete slyšet vliv Eltona a mého otce, v mé písni "Goodbye superman". A doufám, že mne podpoříte v hudební kariéře tím, že půjde na itunes a skladbu si koupíte. A podíváte se také na mojí facebook stránku "Ben Babylon Music" pro všechny aktuální novinky.